marius 4.4
frankrijk en noord spanje 2007 - dag 12, vrijdag 10 augustus, orozko

Ontbijt op de kamer en dan wandelen met Lotte op de berg Artetxe. Daarna wil ik koffie gaan drinken in het leuke Casco Viejo maar kan geen parkeerplaats vinden. Uiteindelijk blijft er maar een half uur over, als ik eenmaal een plekje heb, en dat is te kort. Ik sta trouwens ook te ver weg van die wijk. Met Lotte loop ik over de schitterende voetgangersbrug en ik maak foto’s van de brug, de wijken er omheen, het Guggenheim, en de mooie trams.

Om half twee belt Patricia dat ze klaar is en ik rijd achter haar aan naar haar huis op het land. We komen in een schitterende omgeving terecht vlakbij het Nationale Park (naam…). Het huis is heel bijzonder, een oud herenhuis op het land. Grote kamers langs een brede corridor. Meerdere etages.

Tram Bilbao
Guggenheim
Rechts: Lotte met 'vriendjes'bij Patricia.
Links: Lotte op trap Artexte; Bilbao: tram en zicht op , Guggenheim

Orozko: hondenEen mooie tuin en veel land eromheen behoort tot dit huis. Maria Luiza woont op loopafstand. Zij en haar man verbouwen een van de pachterswoningen tot een fantastisch geheel dat ik bezoek.Patricia maakt een heerlijke lunch voor me klaar. Later lopen we de berg op met de honden. Zij heeft er zes, twee lopen er mee. Daarnaast heeft ze hier ook nog eens zes katten. Ieder die ik ontmoet heeft meerdere dieren. Bijna alle dieren zijn opgevangen uit rot omstandigheden. Voor ’s avonds maakt Patricia ook nog eens een heerlijk diner voor me klaar. Laat rijd ik terug naar het hotel. Ik heb al helemaal geen zin meer om daarheen te gaan.

< vorige pagina volgende pagina >